Menüü

VABA AEG

Puhkus algab siin

Mäetaguse mõisahotell soovitab kõigile grupiga reisijatele, olgu põhjuseks siis seminarid, nõupidamised, meeskonnakoolitused või muud väljasõidud, sisustada omavaba aega mõne põneva tegevusega.

Oleme selle nimel vaeva näinud, et pakkuda teile teistsugusemaid vaba aja tegevusi, kui muidu valdavalt on harjutud. Üheskoos ettevõtmine ja millegi ärategemine pakub lahedaid emotsioone ja aitab põnevat koosviibimist meenutada ka aegu hiljem.

Ida-Virumaa on Seiklusmaa


Seiklusmaa on paik kus on Eesti kõige ägedamad seiklused, näiteks maa all (Kaevandusmuuseum), mäe otsas (Kiviõli Seikluskeskus), vee peal (Aidu veemaa), puude latvades ( Alutaguse Seikluspark), piiri peal (Narva). Siin asuvad Eesti pikimad rannad (Narva-Jõesuu, Peipsi), kõrgeim kallas (Ontika) jpm. Seiklusmaa asub Ida-Virumaal.

Viimased toredad edud on näiteks Valaste joa taasvaadeldavus ning lisaks saab sealtkaudu mööda matkarada ka alla randa. Teiseks on loodud Alutaguse Rahvuspark, mis on loodud Ida-

Eestile omaste ulatuslike soo-, metsa- ja rannikumaastike ning kultuuripärandi kaitseks ja tutvustamiseks.

Lahe & lihtne kokteilikoolitus


Hanno kokteilikoolitused on meelelahutuslikud ja lihtsad. Klient ei saa harjumuspäraselt kokteili peenes klaasis, vaid klient ise valab koostisosad purki, keerab kaane peale ja raputab seda purki vähemalt 10 sekundit. Kaant avades ootab klienti meeldiv üllatus – oma kätega valmistatud maitsev kokteil.

Klientidel on võimalik oma valik teha 3 erineva koolituse vahel:

 • Džinnikokteilid – See pakett sisaldab kolme erinevat collinsit (klassikalist, kurgi ja vürtsise mango maitselist).
  Hind on 27 €/ inimene
 • Mojitokokteilid– Siin õpime valmistama 3 erinevat mojitot (klassikalist, vaarika ja kurgi). Mojito võimalusi on kümneid kui klient soovib näiteks mõnda teist maitset, siis saab seda eelnevalt kokku leppida.
  Hind on 30 €/ inimene.
 • Klassikalised kokteilid – Kokteilide maailm on suur ja lai. Siia gruppi valisin ma esialgu 3 kuulsamat kokteili. Whiskey souri, Margarita ja Cosmopolitani.
  Hind on 28 €/ inimene.

Kokteilikoolitus- hind alates 270 € /10-sele grupile

Viskerelvad & vibulaskmine


Kes veel ei tea, siis tänu Alutaguse vallale sai kohalik ettevõte oma käsutusse kirveviskajatele ja vilbulaskjatele ühe võimsa, usume, et euroopa võib-olla isegi maailma suurima kirveviskamise sisehalli. Asub see hotellimajast 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Hoone asub Mäetaguse alevikus ja seda saavad hakata kasutama kõik huvilised. Tänu vabatahtlikele on üks soojustatud treeningruum tänaseks valmis, peasaalis on kaheksa viskepakku ja täispikkuses vibu- ja ammusektor.

Muide, esimesed Kirveviskamise talvised MV toimusid 25. jaanuaril 2020 Mäetagusel.

Hind alates 200 €

15-ne grupp 1 h = 200 €
15-ne grupp 1,5 h = 280 €

Piknik Selisoo rabas


Seli järve ääres on mõnus koht pikniku pidamiseks, pingike vaatega järvele. Kõrvulukustav vaikus paneb üllatuma, meie igapäevases kiires elus naljalt selliseid vaikusehetki ette ei tule. RMK matkarada on varustatud infosiltidega mis tutvustavad eesti ja vene keeles raba loomi ja -taimi.

Metsa vahel näha Ida-Virumaa populaarsem kaevanduse tuulutusšaht, mida on pildistatud aastaringselt, kuid kõige vaatamisväärsem on ta suure lumega talvisel ajal.

Koduõlle töötuba


Õpituba „Koduselt õllest“ sisaldab järgmist informatsiooni ja tegevust:

 • õllede liigitamine, erinevad õllesordid, serveerimine, sobivus toiduga.
 • Õlle tootmise põhimõtted.
 • Koduse õlle tootmise iseärasused ja tehnikad.
 • Näitlik õlle tootmine kontsentraadist (osalejad saavad kohapeal näha, kuidas seda teha).
 • Erinevate Ida-Virumaa õllesortide degusteerimine ja hindamine: hindamise põhimõtted ja praktiline näide Purtse pruulikoja õlled, Narva ja Õlleateljee enda käsitööõlu- Nobilis Belgae).

Ajakulu 2-3 tundi. Osalejad saavad selle õpitoa käigus ülevaate erinevatest õlledest, mida nende puhul hinnata ja otsida, kuidas orienteeruda Eestis pakutavate õllede turul. Samuti praktilisi näiteid sellest, kuidas saab tänapäevastes tingimustes ise kodus omatarbeks õlut toota.

 • Lisaks saavad õlle õpitoa tellijad kahe- kolme nädala pärast endale ka õlletoas valmistatud õllelaari, so. kuni 60 pudelit.
 • Soovi korral saab sinna peale tellida lisatasu eest teie ettevõtte logoga etiketi.

Hind 10le 450 €

Iga järgnev osaleja 15 €. Kuna õpitoa jooksul pannakse käima vaid 1 laar õlut, siis osavõtjate arv ei mõjuta hiljem saadava õlle kogust. See on iga erineva suurusega grupi puhul ikka 60 pudelit, kui ei ole teistmoodi kokkulepitud.

 • kuni 10-le: 450 €/ 45 € inimese kohta
 • 20-le: 450 + (10 x 15) = 600 €/ 30 € inimese kohta
 • max grupi suurus 20 in

Disc golf


Eesti üks parimaid discgolfiparke on Mäetagusel. Mäetagusel on olemas lausa kaks rada. Üks 18. korviga nimeks Kange Karu (rada on mõeldud edasijõudnud mängijatele) ja teine 9. korviga algajasõbralik rada. Park kulgeb väga ilusal maastikul ja on väga hästi hooldatud. Kettaid saab laenutada hotelli vastuvõtus.

Lae alla Disc Golf Metrix app ja saad punktid otse rajal on-line´sse sisestada! Internet levib terve väljaku ulatuses.

Mäetagusel on huviliste jaoks avatud 18 korviga disc-golfi park. Vaata kindlasti videot!

Vaata ka 2018. aasta Eesti Meistrivõistluste klippi- seal on radade kohta kõige uuem info.

Üksikisikutele on rajad tasuta:

 • Kettaid saab rentida hotelli või supelmaja vastuvõtust!
 • Hind:  1€ / ketas (3 h)
 • Mäng on jõukohane kõigile!

Grupile pakume mängu läbiviimise teenust 12 € in.

 • minimaalne grupp 6 inimest
 • juhendaja viib mängu läbi
 • hinnas discgolfi kettad

NB! Laenutamine toimub isikut tõendava dokumendi alusel!

Džiibi safari


Mäetaguse mõisahotellil on väga sõbralikud suhted Adrenaator firmaga, kes pakuvad enamasti oma teenuseid Mäetaguselt 30 km autosõidu kaugusel Kohtla-Nõmmel ja Aidus toimuvaid ekstreemseid seiklusi.

 • Karjäärisafari
 • Kaatrimatk Aidu karjääris
 • Seiklusmatkad
 • lisaks pakub renti ja omal käel Aidu avastamist kanuude, sup laudade või raftidega

Ida-Virumaa on seiklusmaa! Seikle ja puhka!

360 kraadi


Koostöös seiklusfirmaga 360 kraadi korraldame oma klientidele mitmesuguseid põnevaid ja seikluslikke maastikumänge. Lisaks aktiivsele tegevusele on kõikides mängus esmakohal meeskonnatöö. Vali erinevate mängude hulgast:

 • EV100
 • Filmifestival
 • Karl Vaino mõistatus
 • Fax peakontorist
 • Eesti mäng
 • jne…

Vaata ka 360 kraadi kodulehte!

Rattarendiks ja tõukekad


Mäetaguse mõisapark on suur suur ja nii ilus, et seda lihtsalt peab avastama! Kas teate, kus asuvad väekad mõisaaegsed puuderingid, kus kohalikud juba sajandijagu on käinud energiat ammutamas ja halvast vabanemas?

Kas teate, kus asub neogooti stiilis Rosenite kabel, mis 1864. aastal ehitati mõisaaegse kalmistu kõrvale? See on mööda kergliikusteed u. 1 km Kiikla poole, igaljuhul tasub see üles otsida.

Tõukerataste rendihind: 5 €/ 1h

Meil on seega 8-le majutujale rattaid alla pakkuda:

 • 4 tõukerattast, mis sobivad suurtele ja väikestele
 • 2 naiste jalgratast
 • 2 meeste jalgratast

Soovime seikluslikke avastusretki!

Tõukerattamatk Kohtla-Järvel


Alutaguse Matkaklubi kutsub tõukerattamatkale Kohtla-Järve vanalinna kõiki sõpruskondi, noori, täiskasvanuid ja kollektiive. Sobiv grupi suurus on 6 kuni 12 inimest. Matk kestab keskmiselt 3 tundi, mille jooksul läbitakse ca 10km.

Matk tõukeratastel Kohtla-Järve ajalooliste töölisasunduste vahel tutvustab selle põneva tööstuslinna mitut palet. Kunagi oli kogu Eesti rahvas uhke selle kiiresti areneva linna üle. Seda nimetati isegi Eestimaa Ruhriks. Matka käigus külastame kohti, kuhu muidu ei satu. Antud seiklus on emotsionaalselt põnev ning laseb Teil kogeda midagi uut ning pöörab igal juhul senise arusaama Kohta-Järvest pea peale.

Matka maksumus on 260€ grupile

Hinna sees matkajuhi teenus ja kogu vajalik varustus. Matk algab Kohtla-Järve spordikeskuse jäähalli parklas ning kulgeb järgmiselt:

 • Jäähall – proovikaevandus – Hädaküla – Pavandu – VKG (väljastpoolt) – Vaheküla – Ametnike küla – Siidisuka – Kultuurikeskus – Keskallee – Katse tänav – Pärna tänav – Jäähall.

Seikluse nautimiseks on vajalik eelbroneering ning tulla saab tõesti vaid grupiga.

Pildistame teie sündmust


Pakume seltskondadele, sõpruskondadele, ettevõtetele ning juubelite ja muude tähtpäevade pidajatele professionaalset fotograafiteenust. Meeleolukat pidu, põnevat meeskonnakoolitust või jõulupidu on hea meenutada, kui selleks aitavad kaasad professionaalsed fotod.

Fotole saavad püütud teie mees- ja seltskondlikud mängud, emotsioonid, mis selle juures tekivad ning grupi- ning muud paraadpildid.

Hind 150 €/ 120 min

Fotograafiks on Aulis Pärnpuu, kes on end fotograafia alal koolitanud ja pikalt täiendanud ning kes omab ka oma isiklikku fotostuudiot.

Telli meilt mugav buss


Ida-Virumaa pakub nii palju põnevat, et seda lihtsalt peab avastama! Asudes IDA/VIRU keskmes, on meie juurest hea teha väljasõite iga ilmakaare suunas ja avastada meie Seiklusmaad, nagu kohalik turismiklastri rahvas nimetab või Ida-Võlumaad, nagu kohalikud noored(!) kutsuvad.

Meie bussipartneriks on Baltibuss, neil on nii suuri kui ka väiksemaid busse, mis mahutavad vastavalt: 8, 16, 19, 36 ja 55 sõitjat.

Hind: vastavalt teie päringule.

Anna teada, kui suur grupp, kust kuhu, mis aegadel ja me saadame teile hinnapakkumise.

Meiekandis 2018 sügisel renoveeritud matkarada Selisoo rappaIisaku Kihelkonna muuseum ja vaatetorn, Illuka mõis ja kirikKuremäe klooster

Vaata ka kindlasti:

Avinurme Puiduait ja Avinurme Elulaadikeskus,
SinimäedSillamäeNarva Muuseum ja Narva Vabalava

Vaata veel lisa: www.idaviru.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe lisa NÕUSTUN