Menüü

TEID OOTAB SOE SPAA

Ida-Virumaa aasta turismiettevõtteks 2022 sai:
Eesti esimene täiskasvanute spaahotell Mäetaguse von Rosen spa

01.12.22 kuulutati välja Ida-Virumaa aasta ettevõtted. Kõige julgema uuendusega paistis silma turismisektor, mis on 3 aastat kriisides pidanud laveerima. Aasta turismiettevõtteks kuulutati Eesti esimene only adult ehk täiskasvanutele suunatud spaahotell Mäetaguse von Rosen spaa, Mehntack OÜ. Nominentideks said MTÜ Open World – Aleksandr Openko ja Trogar OÜ (Tulivee Villa).

Ärimudeli uuendus on ettevõtetele keerulisim väljakutse. Vajadus see läbiviia on praegustel kriisiaastatel paljudel, kuid muudatustega kaasneb alati risk ebaõnnestuda, mistõttu on sellised julged ettevõtted nagu Mehntack OÜ eeskujuks ja julgustuseks ka teistele turismiettevõtetele nii Ida-Virumaal kui Eestis.

Mäetaguse von Rosen spa tegevjuht Terje Rattur: „Selleks, et energiakriisis ellu jääda , valisime Eestis ainulaadse eristumise, kitsendades sihtgruppi täiskasvanud külastajate peale, et nõudlus suureneks. Muudatus on juba lühikes aja jooksul osutunud edukaks.”

Lisaks sel sügisel ellu viidud ärimudeli uuendusele on Mäetaguse von Rosen spaa olnud edukas energiasäästu rakendaja ja võtnud kasutusele erinevad nutikad lahendused. Ida-Viru turismiklastri Nõukoja ühe liikmena on spaa piirkonna turismiettevõtete eesträäkija aidates sektori vajadused viia riigi tasandile. Ühena klastri algatajaliikmetest on see aktiivne ja uuendusmeelne spaa järjepidevalt panustanud Ida-Viru turismisihtkohta tootearendusse ja turundusse.

Ida-Virumaa aasta turismiettevõtte nominendid on kõik aidanud tõsta maakonna atraktiivsust turistide hulgas. MTÜ Open World – Aleksandr Openko on Narva giid kes oskab ajaloo inimeste jaoks elama panna. Trogar OÜ (Tulivee Villa) on rajanud Liimala randa populaarse turismikeskuse mis räägib tuliveega salakaubitsejate lugu. Tulivee villa tutvustab rannaelu ajalugu ja võimaldab samas viia läbi seminare, sündmusi ning pakub ka ööbimisvõimalust

Konkurss toimus 6. kord, kategooriaid oli kokku 8. Laekus senini rekordarv ankeete- üle 130 ankeeti millega esitati konkursile üle 80 erineva ettevõtte, asutuse.

Konkursi Ida-Virumaa ettevõtete tunnustamiseks kuulutasid ühiselt välja Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Jõhvi esindus, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, SA Ida-Viru Investeeringute Agentuur, Europe Direct`i Jõhvi teabekeskus ja Ida-Virumaa ajaleht „Põhjarannik“. Konkursi eesmärk on väärtustada ettevõtlust ja ettevõtlikkust Ida-Virumaal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe lisa NÕUSTUN